Vitas Matuzas: „Žmogus gali pakilti ir iškovoti pergalę tik pakylėjęs savo mintis“

Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko pavaduotojo Vito Matuzo kalba, pasakyta partijos XVII suvažiavime Vilniuje.

Brangūs partijos kolegos, gerbiami svečiai!

Nuo vaikystės mes visi gauname įvairiausių teigiamų ir neigiamų įtakų. Žinoma, kad iš aplinkos pasiimame ir  daug teigiamų dalykų. Kalbant apie neigiamą įtaigos pusę, yra manoma, kad būtent neigiama įtaiga lemia karus, nelaimes, kančias ir kitas negandas. Visi pasaulio diktatoriai, despotai išmanė įtaigos galią. Neigiamą įtaigą naudojo Stalinas ir Hitleris, kuris pasitelkdavo rasinius ir emocinius prietarus ir juos naudodavo paveikti emociškai susijaudinusius žmones. Diktatoriai įtaigą naudojo siekdami jiems svarbių tikslų, o milijonai žmonių nesuvokė kad jiems plaunamos smegenys.

Taigi, nuo mažens daugelis iš mūsų esame veikiami neigiamų įtaigų. Mes nežinome kaip su tuo susitvarkyti, nes niekas mūsų to nemokė ir nevalingai priimame neigiamą įtaigą. Štai – pavyzdžiai: „Tu -  nesugebi. Tu- negeras. O tu neturėtum taip daryt. Tau nepavyks. Tau nepasitaikys tokia proga. Esi neteisus. Niekam tai nerūpi. Neverta taip stengtis. Esi per senas. Viskas ritasi blogyn ir blogyn. Gyvenimas – nesibaigiančios nelaimės. Tu – nevertas laimėti. Lietuvos ekonomika auga sparčiausiai visoje Europoje. Tai yra blogai, nes augimas paremtas eksportu“. Gyvendami štai tokioje nuolatinėje neigiamos įtaigos zonoje, mes nuolat jaučiame įtampą, tampame dirglūs, nervingi, esame nuolat stabdomi ir slopinami ir net patys save veikiame destruktyvia įtaiga. Paėmę laikraštį, visuomet rasime straipsnių, kurie gali sukelti baimę, susijaudinimą, nerimą ir artėjančios pabaigos nuojautą. Ir jeigu jūs tas baimes priimsite – prarasite norą ir troškimą gyventi. Įbaimintas žmogus žymiau lengviau kontroliuojamas ir valdomas. Aš čia cituoju žinomo Jungtinių Amerikos Valstijų mokslininko mintis. Ir siūlau gyventi kitaip.

Įsivaizduokite kas atsitinka, jei neiginius, apie kuriuos kalbėjau paverčiame teiginiais. Ir sau, savo vaikams, anūkams nuolat kartokime: „Tu gali. Tu – sugebi. Tu turėtum tai padaryt. Tau tikrai pavyks. Tikrai pasitaikys gera proga. Tu esi teisus. Tai tau tikrai naudinga. Svarbu – ką tu žinai, o ne ką pažįsti“.

Aš manau, kad žmogus gali pakilti ir iškovoti pergalę tik pakylėjęs savo mintis, tik mąstydamas pozityviai.  Jeigu to nepadaro, lieka silpnas ir nelaimingas. Pradėkime nuo paprastų dalykų – pasidžiaukime, kad šiandien esame čia, pasidžiaukime, kad mūsų tiek daug. Patikėkite manimi – entuziazmas tikrai užkrečiamas, tad užkrėskime mes juo kuo daugiau žmonių. Labai noriu tikėti, kad džiaugsimės net tik tuomet, kai pasieksime tikslą., o ir jo siekdami.

Mes daug diskutuojame ieškodami teisingiausio kelio. Neturėtume bijoti skirtingų nuomonių, nes kiekviena diskusija – galimybė pasitikrinti, ar nereikėtų pakoreguoti savo minčių, elgsenos. Juk neveltui sakoma – priimdami kritiką išmokstame daugiau, nei teisdami arba niekindami  kitus. Jei tikėsime gėriu, jį ir matysime aplinkui, nes negatyvumas, kurio vis dar apstu,   yra kliuvinys, užprogramuojantis nesėkmei.

Šiandien pradėjome dar vieną iššūkių kupiną partijos veiklos etapą. Kiekviena kelionė prasideda nuo pirmo žingsnio. Tad – ženkime jį drąsiai, tikėdami ir pasitikėdami. O jei pritrūktų ryžto, prisiminkime  Senojo Testamento žodžius: „Dievas mums davė ne baimės dvasią, bet galybės, meilės ir protingumo Dvasią“.


Komentuokite