Vyriausybė linkusi pritarti V.Matuzo ir A.Matulo siūlymui didinti akcizą cigarams ir cigarilėms

Vyriausybė apsisprendė nemažinti akcizo gamtinėms dujoms, naudojamoms automobiliuose, tačiau yra linkusi pritarti Seimo narių  Vito Matuzo ir Antano Matulo siūlymui padidinti akcizą cigarams ir cigarilėms

Pasak finansų ministrės Ingridos Šimonytės, greta anksčiau priimtos lengvatos, taikyti mažesnį akcizo tarifą miestiniam ir priemiestiniam viešajam transportui, nebus priimtas akcizo mažinimas visoms transporto priemonėse naudojamoms gamtinėms dujoms.

„Vyriausybė pasiūlė tam tikrą lengvatą miestų transportui, įvertindama įtaką savikainai, oro užterštumui, ir tokią lengvatą mes tikrai esame numatę, bet taikyti visiems mes nematome jokio reikalo. Dėl to, kad tai yra išimtinai importas, ir to importo nėra jokio tikslo remti, o žmonės, kurie automobiliais važinėsis gamtinėmis dujomis, jie naudojosi kelių infrastruktūra, ir turėtų prisidėti prie kelių finansavimo”, – sakė I. Šimonytė.

Ministrų Kabinetas pritarė Seimo narių Vito Matuzo ir Antano Matulo siūlymui nuo kitų metų sausio 1-osios padvigubinti cigarų ir cigarilių akcizo tarifą iki 80 litų už kilogramą.

www.delfi.lt informacija

Komentuokite